poniedziałek, 17 sierpnia, 2020

Nie umiesz gotować? Postaw na dietę pudełkową!

Share

Nie trzeba wstydzić się braku umiejętności kulinarnych. Nie powinno być to jednak przeszkodą przed zdrową, zbilansowaną dietą. Skoro bowiem nie jesteśmy w stanie przygotowywać posiłków własnoręcznie, możemy postawić na pracę innych. Na przykład za sprawą cateringu dietetycznego.

Choć gotowanie dla wielu osób jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, nie wszyscy podzielają tę pasję. Często wynika to z braku odpowiednich umiejętności, a także zwykłej chęci do poznawania tajników kuchni.

Niestety, w wielu przypadkach prowadzi to do spożywania mało wartościowych posiłków, opartych w głównej mierze na przetworzonych składnikach. Jak można się domyślić, efektem takich nawyków jest otyłość oraz wiele problemów pokarmowych. Żeby więc zejść z tej niezdrowej drogi, warto postawić na dietę pudełkową. Poniżej znajdziecie listę najważniejszych argumentów potwierdzających takie rozumowanie.

Catering dietetyczny jest zdrowy!

Jak już zdążyliśmy podkreślić, do największych problemów związanych z dietą opartą na śmieciowym jedzeniu i słabo zbilansowanych posiłkach należą kwestie zdrowotne. Bez należytej wiedzy kulinarnej trudno bowiem ustalić, co trzeba jeść, a czego unikać. Racja, można pójść do dietetyka, jednak nadal pozostaje kwestia wdrożenia gotowego planu w życie.

Rozwiązaniem tej trudności jest dieta pudełkowa. Wynika to z samego sposobu zamawiania tej usługi. Najpierw możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora kalorii, który wskaże nam, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie, a następnie przechodzimy do wyboru jednego z wielu planów żywieniowych.

Są one niezwykle zróżnicowane – pod względem ilości kalorii, używanych składników, a także casu trwania. Wszystko to pozwala nam ustalić dokładnie taką dietę, jakiej potrzebujemy. Nie musimy nawet zaglądać do kuchni.

Dieta pudełkowa pozwala zrzucić zbędne kilogramy

Trudno zadbać o sylwetkę wówczas, gdy jemy o nieregularnych porach i nie trzymamy się zapotrzebowania kalorycznego. Oczywiście ważny jest również regularny ruch, jednak nawet treningi 2-3 w tygodniu na nic się zdadzą, jeśli codziennie będzie serwować sobie bombę kaloryczną w postaci hamburgerów, pizzy etc. Catering na odchudzanie znacznie ułatwi nam to zadanie.

Dzięki diecie pudełkowej jemy zdrowo i tylko tyle, ile potrzebujemy. Niektórzy obawiają się, że posiłki przygotowane w ten sposób mogą być po prostu niesmaczne. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków możemy zdecydować, czego w pudełku nie będzie (np. mięsa). Do tego dochodzą także dni testowe. Nie trzeba wcale zamawiać od razu całego pakietu.

Catering wcale nie jest drogi

Kolejnym argumentem „przeciw” diecie pudełkowej, który często podnoszą osoby nieprzekonane, jest konieczność wydania sporej kwoty na posiłki. Jak się jednak okazuje, często są one zaskakująco niskie, dzięki czemu w ten sposób można nawet zaoszczędzić.

Jakim cudem? Osoby niepotrafiące gotować zazwyczaj stołują się „na mieście” lub decydują się na gotowe dania, które do tanich nie należą. No chyba że mówimy o szybkim, śmieciowym jedzeniu. Prędzej czy później jednak takie posiłki poważnie odbiją się na naszym zdrowiu.

Wizyta w restauracji to zazwyczaj wydatek od 25 do 50-60 złotych. Mowa tu jednak o jednym posiłku (ewentualnie o deserze). Do tego dochodzi śniadanie, drugie śniadanie, podwieczorek i kolacja. Dzienny wydatek może więc urosnąć nawet do około 100 złotych.

W przypadku diety pudełkowej ceny za jeden dzień kształtują się przeważnie na poziomie od 40 do 60 złotych w przypadku pakietów standardowych. Plany dla sportowców są zazwyczaj droższe, jednak i tak ceny dzienne rzadko zbliżają się do granicy 100 złotych. Co ważne, w ten sposób kupujemy posiłki na cały dzień. Dodatkowo odpada nam więc wydatek związany z wykorzystaniem energii elektrycznej i gazu potrzebnego do przygotowania poszczególnych dań.

Wszystko to sprawia, że dieta pudełkowa to doskonały wybór dla osób niepotrafiących gotować. Mogą one liczyć na zdrowe, zbilansowane posiłki, bez konieczności wydawania fortuny i nauki gotowania.

Źródło: ZdroweMenu – catering dietetyczny Warszawa