wtorek, 11 sierpnia, 2020

Kompleksowe przygotowanie ceremonii pogrzebowej – gdzie zgłosić się po pomoc?

Share

Nie jest łatwo zmierzyć się z ostatnim pożegnaniem bliskiej osoby. To moment, kiedy zaczyna przychodzić świadomość o ostateczności niektórych wydarzeń, o tym, że do niektórych rzeczy, spotkań, słów, nie będzie można już wrócić. I w chwili, kiedy trzeba uporać się z tymi trudnymi emocjami, przychodzi także konieczność zorganizowania całej ceremonii pogrzebowej. Pomocą może być w takiej sytuacji wsparcie ze strony dobrego zakładu pogrzebowego. Takiego, który do sprawy podejdzie kompleksowo i pomoże rodzinie osoby zmarłej na każdym etapie organizacji pogrzebu.

Pomoc przy formalnościach związanych z pogrzebem – dom pogrzebowy Warszawa

Wiele osób już na samą myśl o wizycie w urzędach, wypełnianiu wniosków i dokumentów, czuje pewien dyskomfort. Nie jest łatwo mówić o śmierci kogoś bliskiego przed urzędnikiem, czyli osobą nieznaną. Niektórzy mogą się obawiać, że z powodu stresu czy niełatwych emocji będą mogli zapomnieć o niektórych formalnościach. 

Dom pogrzebowy Ochota ma w swojej ofercie pomoc rodzinie osoby zmarłej również na tym etapie. Jego pracownicy podpowiedzą, które dokumenty są niezbędne do tego, by zająć się dalszymi elementami organizacji pogrzebu. W wielu sytuacjach będą w stanie sami się tym zająć. Tym bardziej, jeśli sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga na przykład sprowadzenia ciała osoby zmarłej z zagranicy. Wtedy to właśnie pracownicy zakładu pogrzebowego zajmują się przygotowaniem wszystkich dokumentów, odpraw celnych i sanitarnych, uzyskaniem zgody od poszczególnych urzędów czy nawet tłumaczeniem aktu zgonu. Pomogą także w przygotowaniu wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek pogrzebowy.

Organizacja pogrzebu

Kiedy rodzina osoby zmarłej ma już wszystkie niezbędne dokumenty, można przystąpić do przygotowań całej ceremonii pogrzebowej. Liczba elementów, co do których trzeba podjąć decyzję, nie jest mała. Jednak z pomocą pracowników domu pogrzebowego Warszawa nie będzie to trudne. Przygotują oni ciało osoby zmarłej do pochówku. Rodzinie zmarłego przedstawią wszystkie możliwe formy sprawowania ceremonii – w zależności od tego, czy będzie to pogrzeb świecki czy katolicki, tradycyjny czy z kremacją. Jeśli rodzina ma jakiekolwiek wątpliwości związane z pochówkiem w urnie, to również w zakładzie pogrzebowym dostanie wszystkie informacje z tym związane. Rodzina zmarłego dowie się, że jest to pochówek zgodny z polskim prawem, dopuszczalny także przez Kościół Katolicki, jednak związany z pewnymi obostrzeniami. Nie można bowiem pochować urny w dowolnie wybranym przez siebie miejscu czy rozsypać prochów osoby zmarłej. W domu pogrzebowym Bródno można wybrać także trumnę lub urnę – w zależności od tego, który rodzaj pochówku został wybrany. Następnie należy wybrać kilka detali, które pomogą upiększyć całą ceremonię, ale też mogą ułatwić wiele spraw. 

Zakład pogrzebowy Warszawa ma w swojej ofercie między innymi wieńce, kwiaty, ale też tabliczki aluminiowe, które są umieszczane przy grobach i pozwalają na poinformowanie, gdzie znajduje się miejsce pochówku osoby zmarłej. Ciekawym rozwiązaniem jest także e-klepsydra, czyli elektroniczna wersja tradycyjnej klepsydry, za pomocą której można rozesłać szczegóły dotyczące pogrzebu rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

Fachowa pomoc na każdym kroku – usługi profesjonalnego domu pogrzebowego

Na wybór domu pogrzebowego składa się kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim ważne, by był to zakład, który jest czynny o każdej porze dnia i nocy. Nikt nie jest bowiem w stanie przewidzieć, kiedy będzie trzeba z takich usług skorzystać. Ważne jest, żeby w jednym miejscu można było załatwić i zorganizować wszystkie szczegóły związane z ceremonią pogrzebową. Po to, by rodzina osoby zmarłej nie musiała jeździć w kilka miejsc z osobna, za każdym razem przechodząc przez cały proces od początku. Na dodatek, jeśli wszystko będzie w jednym miejscu, dużo łatwiej będzie dopilnować, żeby każdy z elementów oprawy był na czas i żeby o niczym nie zapomnieć. Nad wszelkimi formalnościami oraz detalami związanymi z pogrzebem, czuwają pracownicy profesjonalnego domu pogrzebowego. Służą radą i pomocą bliskim osoby zmarłej na każdym etapie przygotowań ostatniego pożegnania.

Źródło: Elizjum Warszawa – usługi pogrzebowe