poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

Segmenty w Łomiankach. Żyj blisko przyrody

Share

Zielona, spokojna okolica to coraz częściej podstawowe kryterium podczas wyboru nowego mieszkania, zwłaszcza przez młode rodziny z dziećmi. I choć w stolicy dostępnych jest wiele tego typu terenów, na prawdziwą bliskość przyrody można liczyć w Łomiankach.

Ta niewielka miejscowość położona pod Warszawą ma do zaoferowania naprawdę wiele. Także osobom, którym zależy na korzystaniu z dobrodziejstw środowiska naturalnego. Atrakcyjność tego miejsca sięga jednak znacznie szerzej, dlatego nie dziwi fakt, iż mieszkania w Łomiankach w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Podobną sławą cieszą się segmenty.

Łomianki – dogodna lokalizacja  

Dobre położenie gminy nie tyczy się tylko niewielkiej odległości od Warszawy (zaledwie 15 kilometrów). Łomianki zlokalizowane są bowiem w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, a także w starorzeczu Wisły.

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się wschodnia część gminy. Mieszkańcy mogą liczyć na unikalny krajobraz, pełen jezior znajdujących się wśród pól i łąk. Na terenie jeziora Dziekanowskiego i Kiełpińskiego znajduje się rezerwat ptactwa wodnego. Tereny te zostały zagospodarowane pod kątem wypoczynkowym, dlatego mieszkanie w Łomiankach daje dostęp do wielu aktywności dla całych rodzin.

Do tego wszystkiego dochodzącą wszelkie korzyści związane z doskonałym dojazdem do wspomnianego Kampinoskiego Parku Narodowego. Do dyspozycji mieszkańców i turystów oddane zostały liczne szlaki rowerowe i piesze, a także specjalne miejsca organizacji zabaw rekreacyjnych oraz rodzinnych pikników. Walory turystyczne Parku są znane w całej Polsce. Jego bliskość decyduje o atrakcyjności Łomianek w oczach osób szukających mieszkań i segmentów. Zwiększa również wartość wszelkich inwestycji.

Oferta sportowo-rekreacyjna Łomianek

Bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego to niejedyny walor gminy. Jest to też dogodne miejsce do życia dla osób, które preferują aktywny wypoczynek. Segment w Łomiankach daje możliwość skorzystania z licznych szlaków, które pozwalają na długie wycieczki rowerowe. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby spędzić cały dzień na dwóch kółkach. Oczywiście wśród pięknej przyrody. To samo zresztą tyczy się szlaków pieszych.

Łomianki to zielona gmina, która ma do zaoferowania wiele obiektów sportowych – hale, boiska, pływalnia, place zabaw, park linowy, korty tenisowe. Z tego wszystkiego korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Wspomnieć należy jeszcze o krytym lodowisku i stadninach koni. Zwolennicy wypoczynku na świeżym powietrzu nie mogą narzekać na nudę.

Segmenty w Łomiankach – czy to dobry wybór?

Nie da się ukryć, że położenie gminy w dużej mierze decyduje o jej atrakcyjności – zarówno w oczach inwestorów, jak i przyszłych mieszkańców. Niewielka odległość od Kampinoskiego Parku Narodowego sprawia, że Łomianki to doskonałe miejsce wypadowe, z którego zadowoleni będą miłośnicy przyrody. Nie należy zapominać także o licznych szlakach, obiektach sportowych i strefach rekreacyjnych. Z tego tez względu mieszkanie w Łomiankach okaże się dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, które chcą opuścić miejski zgiełk na rzecz spokoju i zielonej okolicy.

Ważna jest również oferta segmentów, która cały czas się rozszerza. Deweloper Łomianki ma do zaoferowania lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu (od 100 do nawet ponad 150 metrów kwadratowych). Co ważne, segmenty mają własne działki oraz garaże. Do tego często dochodzi też ogrodzenie, które dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa. Budynki powstają z użyciem nowoczesnych materiałów, zapewniają więc skuteczną izolację termiczną i akustyczną, a także dobre doświetlenie pomieszczeń. Wszystko to przekłada się nie tylko na odpowiedni komfort życia, ale również niższe wydatki na energię.

Segmenty w Łomiankach to dobry wybór dla osób, które chcą pozostać blisko stolicy, ale oczekują spokojniejszego miejsca do życia, gwarantującego dostęp do doskonale zachowanej przyrody. Korzyści wynikające z takiej lokalizacji są nie do przecenienia. 

Źródło: SŁAWBUD – deweloper Łomianki