sobota, 22 sierpnia, 2020

Nowe domki holenderskie produkowane w Polsce? To możliwe!

Share

Pandemia koronawirusa, choć tak dotkliwa dla nas wszystkich, przyniosła parę dobrych zmian w mentalności Polaków. Zaczęliśmy wspierać lokalne przedsiębiorstwa i zamiast produktów różnego rodzaju sprowadzanych z zagranicy, coraz częściej kupujemy te wytwarzane od początku do końca w naszym kraju. Okazuje się bowiem, że polskie oferty wcale nie są gorsze od tych zachodnich – często mają o wiele lepszą jakość przy konkurencyjnych cenach. Dotyczy to różnego rodzaju sektorów rynku, począwszy od branży spożywczej, poprzez odzieżową, a skończywszy na budowlanej. Właśnie tej ostatniej będzie dotyczyć artykuł – konkretnie zaś skupimy się na domkach typu holenderskiego produkowanych w Polsce. Przedstawimy podstawowe informacje na ich temat, wskażemy różnice między polskimi domkami a tymi sprowadzanymi z zagranicy oraz zastanowimy się, dlaczego tak naprawdę warto zainwestować w nasz rodzimy produkt. Zatem zaczynamy!

Domek holenderski – elementarne informacje

Domki holenderskie bywają nazywane również domkami angielskimi, domkami mobilnymi czy po prostu domkami na kółkach. Bez względu na nazwę zazwyczaj określają one ten sam typ budowli – wytrzymałą konstrukcję na kółkach, przypominającą nieco połączenie domku letniskowego z przyczepą campingową. Nie oznacza to jednak, że domkiem można poruszać się po ulicy. Nie jest to pojazd, a doczepione do niego kółka służą głównie po to, aby przesuwać konstrukcję z miejsca na miejsce w obrębie działki albo żeby wjechać nią na przyczepę i zawieźć na posesję. Domki mobilne nie są trwale związane z gruntem, co w praktyce oznacza, że wymagają zgody na budowę. Dodatkowo nie trzeba być właścicielem działki, na której się je ustawia, wystarczy dzierżawić dany teren. Mieszkanka tego typu są bardzo funkcjonalne, ponieważ bez trudu można podciągnąć do nich media i cieszyć się wspaniałą, komfortową, a przede wszystkim własną przestrzenią. Stanowią ciekawe długofalowe rozwiązanie odwiecznego problemu “dokąd w tym roku udać się na długi weekend” – przez cały rok w każdej wolnej chwili można odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody bez potrzeby uprzedniej rezerwacji miejsc.

Domek mobilny – czy tylko z Holandii?

Nazwa domek holenderski czy domek angielski od razu u narzuca nam myślenie, że najlepsze budowle tego typu są te, które zostały wyprodukowane za granicą i automatycznie szukamy domków sprowadzanych z Zachodu. Tymczasem polskie domki mobilne w niczym im nie ustępują, wręcz przeciwnie! Wyobraź sobie taką budowlę, która powstaje w Holandii czy w Anglii – przecież jest tam zupełnie inny klimat niż w Polsce, bardziej deszczowo, wilgotnie, a przy tym średnia temperatur jest stosunkowo wyższa niż u nas i nie doświadczy się tam srogiej zimy i długotrwałych minusowych temperatur. I choć u nas z roku na rok także jest coraz cieplej, to do specyfiki pogodowej tamtych krajów jednak jest nam daleko. Ale, ale – do rzeczy. Warunki atmosferyczne są tam inne i siłą rzeczy domki holenderskie i domki angielskie będą odpowiadać tamtejszym standardom – automatycznie domki mobilne produkowane w Polsce będą dostosowane do naszych potrzeb. Uwidacznia się to m.in. w innych materiałach użytych przy konstruowaniu budowli, grubości ścian czy podstawowym wyposażeniu. Dlatego też, jeśli oczywiście chcesz korzystać z domku przez cały rok, przejrzyj najpierw ofertę polskich producentów domków mobilnych, a dopiero później szukaj konstrukcji sprowadzanych z zagranicy. Pamiętaj, że przy zakupie używanego domku holenderskiego czy domku angielskiego najpewniej będziesz musiał przeprowadzić w nim remont, aby móc cieszyć się własnym kątem przez cały rok.

Polscy producenci domków mobilnych

Na polskim rynku nie brakuje firm zajmujących się produkowaniem domków na kółkach. Którą z nich wybrać? Cóż, wszystko zależy od Ciebie! Znajdź takie przedsiębiorstwo, które będzie chciało z Tobą porozmawiać. Producent powinien umieć wsłuchać się w Twoje potrzeby i doradzić Ci najlepsze rozwiązania. Doświadczenie, wiedza i umiejętności to najlepszy fundament firm z tej branży, ale rozmowa o Twoich oczekiwaniach dla Ciebie powinna być najważniejsza. Nie krępuj się zadzwonić i umówić na spotkanie – to nic nie kosztuje, a dowiesz się z pierwszej ręki, jakie masz opcje. Nie zwlekaj i skontaktuj się z polskim producentem domków mobilnych już dziś. Nie tylko wesprzesz nasze lokalne przedsiębiorstwo, ale również kupisz produkt, który będzie służył Ci przez lata!

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne