sobota, 14 sierpnia, 2021

Kuchnia biała z drewnem. Nowoczesność czy klasyka?

Share

W ostatnich latach popularnością cieszy się łączenie białych kuchni z drewnem. Zdobywają serca zarówno miłośników minimalizmu, jak i bardziej klasycznych aranżacji. Czy białe kuchnie z drewnem to nowoczesność, czy raczej klasyka? Jak można ciekawie zaaranżować białą kuchnię z drewnem? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule!

Kuchnia biała z drewnem ma wszechstronne zastosowanie

Na czym polega fenomen białych kuchni? Biel to zdecydowanie jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, dobrze sprawdza się w projektowaniu wnętrz kuchennych. Biel można komponować z właściwie dowolną barwą. Białe meble kuchenne pasują w aranżacjach kuchennych tradycyjnych, minimalistycznych i industrialnych.

Białe meble z drewnem do kuchni zawdzięczają popularność połączeniu doskonałej bieli ze stonowanymi wybarwieniami brązów. Białe kuchnie z drewnem ocieplą każde wnętrze!

Skandynawska biała kuchnia z drewnem

Białe kuchnie z drewnem często kojarzone się ze skandynawskim stylem kuchennych aranżacji. Nic dziwnego! To modne rozwiązanie wśród projektów inspirowanych estetyką Półwyspu Skandynawskiego. Proste i minimalistyczne białe szafki kuchenne pięknie łączą się z drewnopodobnymi blatami do kuchni czy też ozdobnymi panelami na kuchennych ścianach. Do takiej przestrzeni pasują drewnopodobne fronty kuchenne i ozdobne akcesoria do gotowania wykonane z drewna. Brzmi przytulnie, prawda?

Biała kuchnia z drewnem w stylu rustykalnym

Jak zaaranżować wyjątkową kuchnię, która nawiązuje do tradycyjnego projektowania wnętrz? Można wybrać białe szafki kuchenne w stylu rustykalnym i dodać do nich elementy w odcieniach drewna! Białe fronty kuchenne frezowane połączone z ciepłymi i ciemnymi brązami tworzą sielski klimat rodem ze wsi. Białe meble kuchenne w stylu rustykalnym ciekawie prezentują się w połączeniu z innymi eklektycznymi akcesoriami, dopełniającymi całości aranżacji kuchennej.

Biel i drewno w kuchni otwartej na salon

Warto pamiętać, że białe meble kuchenne są często wybierane do kuchni otwartych na salon. Ich uniwersalny charakter pozwala łatwo skomponować spójną aranżację przestrzeni kuchennej i wypoczynkowej. Podczas planowania aranżacji kuchni otwartej na salon rozważ zabudowę sprzętów AGD. Białe fronty do zabudowy sprawią, że pomieszczenie będzie stylowe i łatwo wywoła u domowników i gości uczucie relaksu.

Marzysz o białej i przytulnej kuchni? Szukasz szafek kuchennych w uniwersalnym stylu czy oryginalnych projektów kuchennych? Planujesz zakup mebli do małej kuchni czy do większych, przestronnych miejsc? Na rynku jest mnóstwo propozycji, pomysłów i inspiracji. Jeśli chcesz stworzyć aranżację białej kuchni z drewnem, sprawdź ofertę Stolkar polskiego producenta mebli do kuchni. Znajdziesz w niej rozwiązania na każdą kieszeń!