sobota, 15 sierpnia, 2020

Transport multimodalny – wygoda i zysk dla zlecającego przewóz towarów

Share

Zdaniem ekspertów z zakresu logistyki transport multimodalny jest przyszłością branży transportowej. Jego największą zaletą jest możliwość elastycznej konfiguracji usługi, dzięki czemu klient może wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie pod kątem indywidualnych preferencji. Na czym polega transport multimodalny i jakie możliwości oferuje?

Transport multimodalny – przyszłość transportu

Zgodnie z definicją transport multimodalny to usługa, która wykorzystuje więcej niż jedną formę przewozu – w praktyce oznacza to możliwość przeprowadzenia zlecenia transportowego w oparciu o kilka form przewozu, co pozwala zoptymalizować koszt operacji oraz jej czas. Co ciekawe – w tego typu rozwiązaniu tradycyjny transport drogowy stanowi jedynie dopełnienie oferty, umożliwiając dostarczenie ładunku do odbiorcy. 

Do jednych z najczęściej wybieranych form transportu w przewozach multimodalnych zalicza się przewozy morskie oraz kolejowe, które ze względu na swoje możliwości techniczne pozwalają na przewóz dowolnego towaru bez ograniczeń ilościowych. To z kolei zachęca do trwałej wymiany handlowej z zagranicznymi dostawcami. W przypadku korzystania z transportu kolejowego jego największymi zaletami są niskie koszty związane z transportem oraz krótki czas transferu. Szeroko rozwinięta infrastruktura kolejowa oferuje nie tylko przewóz międzynarodowy, ale także międzykontynentalny. Przykładem takiego rozwiązania są intermodalne pociągi z Chin, które zapewniają ciągłą wymianę handlową między Polską a Chinami. 

Spedycja morska natomiast pozwala na transport ładunków z wybranych kontynentów. Dzięki wielkim gabarytom i możliwościom technicznym kontenerowce zezwalają na przewóz dowolnego rodzaju ładunku. Elastyczność związana z przewożonym towarem sprawia, że z powodzeniem transportować można żywność, leki, artykuły elektroniczne, jak również pozostałe ładunki.

Doświadczona firma gwarancją bezpiecznego transportu

Transport multimodalny zaliczany jest także do jednych z najbezpieczniejszych form transportu – doskonała infrastruktura sprawia, że na całym świecie wyróżnia się wiele miejsc przeładunku, które zapewniają maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Wybierając odpowiednią firmę spedycyjną odpowiedzialną za realizację konkretnej usługi należy kierować się jej doświadczeniem oraz opinią klientów. Doświadczenie w branży transportowej pozwala zwrócić uwagę na każdy aspekt przedsięwzięcia, jak również zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie, które spełnia wszelkie oczekiwania klienta.

Warto wspomnieć, że transport multimodalny to także oszczędność czasu, pieniędzy oraz całkowita kompleksowość usługi, dzięki której odbiorca ładunku nie musi skupiać się na aspektach związanych z odprawą celną czy sporządzaniem pozostałej dokumentacji przewozowej. Firma spedycyjna posiadająca rozbudowaną gałąź przewoźników sprawi, że cała usługa przebiegnie zgodnie z warunkami umowy, jednocześnie zapewniając całkowite bezpieczeństwo związane z towarem. 

Transport multimodalny to także ochrona środowiska, bowiem dzięki korzystaniu z możliwości, jakie oferuje spedycja morska i kolejowa, ogranicza się powstawanie zanieczyszczeń. Korzystanie z usług sprawdzonej firmy to także ciągłe informowanie o postępie transportu wraz z podaniem orientacyjnego terminu dostawy. Ogromnym atutem jest także znajomość branży transportowej w wybranym regionie świata, dzięki czemu zyskuje się pewność, że towar dotrze zgodnie z czasem.

Niewątpliwie transport multimodalny sprawia, że jest to komfortowe i kompleksowe rozwiązanie oferujące szereg możliwości, na czele których stoi indywidualna konfiguracja zlecenia. Rosnący na znaczeniu transport multimodalny jest przyszłością rynku przewozowego, dzięki czemu z roku na rok rośnie w siłę oferując nowoczesne możliwości. Decydując się na transport multimodalny klient zyskuje całkowity komfort, bezpieczeństwo, swobodę oraz atrakcyjną cenę usługi.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa