czwartek, 20 sierpnia, 2020

System wytwarzania sprężonego powietrza dostosowany do indywidualnych potrzeb firmy

Share

Odpowiednio dopasowany system wytwarzania sprężonego powietrza, który odpowiada aktualnym zapotrzebowaniem zakładu przemysłowego czy firmy usługowej, jest warunkiem utrzymania się na rynku tych podmiotów, a także oszczędności energii i ochrony środowiska w trakcie korzystania z parku maszynowego, wytwarzającego sprężone powietrze.

Kompresory dostosowane do potrzeb zakładu wykorzystującego sprężone powietrze

Zakłady przemysłowe i firmy usługowe często wykazują różne zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza. Niektóre cykle produkcyjne czy obsługa klientów wymagają użycia większej ilości sprężonego powietrza. Z kolei wytwarzanie określonych towarów czy obsługa kontrahentów w niektórych miesiącach roku kalendarzowego wiąże się z bardzo małym zapotrzebowaniem na sprężone powietrze. Dlatego też podmioty powinny realnie oceniać czy potrzebują urządzeń wytwarzających stałą ilość sprężonego powietrza. Jeśli po przeanalizowaniu wszystkich czynników okaże się, że firma potrzebuje kompresorów powietrza przystosowanych do pracy wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze ulega dynamicznym zmianom, wówczas warto zainwestować w sprężarki o zmiennej wydajności. Urządzenia te są bezawaryjne, łatwe w obsłudze, a przede wszystkim pozwalają na wprowadzenie istotnych zmian w wydatkowaniu środków finansowych za zużycie energii elektrycznej.

Doskonałe sprężarki Flexi, Storm i Strong – urządzenia dla firm o zmiennym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze

Dobre, nowoczesne i atrakcyjne cenowo kompresory przemysłowe o zmiennej wydajności wyróżniają się trzema podstawowymi parametrami pracy. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście pokrycia zapotrzebowania na sprężone powietrze, jak i ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, w tym także prądu elektrycznego. Odpowiednio dostosowane sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności można dopasować do aktualnych potrzeb firmy usługowej czy zakładu produkcyjnego, w kontekście ciśnienia roboczego. Sprzęty, którymi są sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, mogą pracować w zakresie ciśnień od 5 do 13 barów. Oprócz tego warto zastanowić się nad zakupem tych urządzeń z uwagi na to, że mają one różną wydajność. Sprężarki śrubowe Flexi, Storm i Strong pokrywają zapotrzebowanie na sprężone powietrze na poziomie od 0,19 do 41,38 m³ na minutę. Dzięki temu każda firma usługowa czy zakład produkcyjny może realizować wszystkie zlecenia, a jednocześnie dopasować ilość wytwarzanego sprężonego powietrza do swoich aktualnych potrzeb. Sytuacja ta jest bardzo korzystna z powodu tego, że rynek przemysłowy i gospodarka ogólnokrajowa ulegają dynamicznym zmianom.

Kompresory zmiennoobrotowe – urządzenia dopasowane do dynamiki rynku i przemysłu

W niektórych firmach dochodzi do przekształcenia podstawowej działalności na rzecz innych, bardziej opłacalnych i korzystnych. Dlatego też systemy wytwarzania sprężonego powietrza, które stanowią jedną z gałęzi prowadzonej działalności gospodarczej powinny być ekonomiczne w użyciu i wiązać się z niskimi kosztami eksploatacji. Kompresory śrubowe o zmiennej wydajności, pojawiające się tam, gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze ulega ciągłym zmianom, posiadają także odpowiednią moc silnika. Sprężarki zmiennoobrotowe są wyposażone w silniki elektryczne o mocy 7,5 do 250 kW. Oznacza to, że mogą one wyprodukować odpowiednią ilość sprężonego powietrza, bez obawy o to, że będzie się to wiązać z długim okresem oczekiwania czy też potrzebą wydłużenia czasu pracy poświęconego na produkcję konkretnych towarów czy wykonanie usług. Wydajny silnik, który posiadają sprężarki zmiennoobrotowe, gwarantuje także ich dłuższą i intensywną eksploatację oraz maksymalną żywotność. Dzięki temu właściciel zakładu usługowego lub wytwórczego nie musi obawiać się o to, że zbudowany przez niego park maszynowy będzie wiązał się z koniecznością częstej wymiany wchodzących w jego skład urządzeń, głównie z powodu ich awaryjności.

Dopasowanie systemów wytwarzania sprężonego powietrza do indywidualnych potrzeb firmy wymaga zastosowania odpowiednich sprężarek. Warto jest zainwestować w kompresory przemysłowe zmiennoobrotowe, które są sprzętami energooszczędnymi, wydajnymi w działaniu i mogącymi pokryć aktualne zapotrzebowanie na medium, jakim jest sprężone powietrze.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza