piątek, 21 sierpnia, 2020

Gdzie niezbędny jest montaż szklanych przegród?

Share

Montaż szklanych przegród sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Ścianki działowe oraz szklane ściany przesuwne i stałe znajdują zastosowanie w biurach, centrach handlowych, salonach samochodowych, hotelach, restauracjach, a także w obiektach administracji publicznej i samorządowej. To doskonały element konstrukcyjny dostosowany do architektury luksusowych kancelarii oraz gabinetów, w których podejmuje się kontrahentów lub organizuje spotkania.

Skąd wzięła się moda na przegrody szklane?

Przegrody szklane są rozwiązaniem, które wykorzystywane jest od wielu lat. Zastosowanie szkła w architekturze wewnętrznej powierzchni biurowych było niezwykle popularne już w latach 80-tych i na początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Ten trend w aranżacji pomieszczeń biurowych pojawił się w Stanach Zjednoczonych, skąd przywędrował do Europy. 

Od początku istnienia, przegrody szklane służyły do funkcjonalnego projektowania dostępnej przestrzeni biurowej, bez względu na posiadany metraż. Celem wykorzystania przegród szklanych było stworzenie estetycznego, łatwego do czyszczenia, przestronnego i funkcjonalnego wnętrza. Wiodący architekci wnętrz, projektujący pomieszczenia biurowe, przekonali się o zaletach, jakie posiadają ścianki szklane oraz przegrody szklane stosowane w biurach, salonach, hotelach lub też innych pomieszczeniach o charakterze publicznym i użytkowym. Dzięki zastosowaniu szkła, każde pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru.

Dlaczego warto wykorzystać w pomieszczeniach biurowych przegrody szklane?

Montowanie przegród szklanych w biurach jest uzasadnione także potrzebą zagospodarowania przestrzeni i dostosowania jej do większej liczby zatrudnionych w firmie pracowników . Kosztowne i czasochłonne remonty polegające na stawianiu ścian działowych z gipsu lub innych materiałów budowlanych wymagają otrzymania stosownych pozwoleń, a także ścisłego nadzoru budowlanego. Działania te nie zawsze są możliwe do zrealizowania, szczególnie, gdy w przestrzeni biurowej pojawiają się liczne utrudnienia architektoniczne, powodujące problemy z odpowiednim podziałem pomieszczeń przy pomocy ścianek gipsowych. Doskonałym rozwiązaniem są przegrody szklane, które są idealną opcją w każdej przestrzeni publicznej. Mogą one być dopasowane do architektury i budowy każdego pomieszczenia, ponieważ dzięki łatwej obróbce szkła, można dopasować je indywidualnie do warunków i konstrukcji danego pokoju czy gabinetu do pracy.

Rodzaje i możliwości, jakie dają przegrody szklane w biurach

Przegrody szklane mogą pełnić różne funkcje. Obecnie są doskonałym środkiem zabezpieczającym pracowników oraz klientów przed chorobotwórczymi patogenami. Skutecznie oddzielają kontaktujące się ze sobą osoby, zapewniając im bezpieczeństwo. 

Przejrzyste przegrody ze szkła służą optycznemu powiększeniu wnętrza, zaś te w wersji matowej lub półprzezroczystej, mogą być wykorzystane do zaaranżowania pomieszczeń socjalnych, a także do stworzenia pokoju, w którym przeprowadza się spotkania z klientami. W aranżacji pomieszczeń biurowych przegrody szklane mogą być zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami każdego klienta. To elementy, które można pokryć specjalną folią dekoracyjną o dowolnym wzorze i formacie. Na przegrodach szklanych można także umieścić logo firmy, grafikę lub dowolnie wybrany wzór. 

Przegrody i ściany szklane mogą także pełnić rolę akustyczną. Użycie odpowiednich materiałów i zastosowanie specjalnie dobranego montażu tworzy pomieszczenia dźwiękoszczelne, dzięki czemu można cieszyć się komfortową i odosobnionym przestrzenią, zarówno dla właścicieli firmy, jak i zatrudnionych w niej pracowników.

Przegrody i ściany szklane optycznie powiększają wnętrze każdego biura. Nadają mu przestrzennego wymiaru. Idealnie dopasowane szklane ścianki działowe do pomieszczeń biurowych, pozwalają stworzyć spójną architekturę przestrzeni i nadać wnętrzom eleganckiego, a jednocześnie nowoczesnego designu, który idealnie współgra z każdym stylem architektonicznym oraz rodzajem materiałów wykończeniowych użytych w trakcie przeprowadzonego remontu biur.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła